FONPodcast #01 epizoda: Inkubator vannastavnih ideja FONa - IRTz

Fakultet organizacionih nauka s ponosom najavljuje prvu epizodu svog podkasta pod nazivom “Inkubator vannastavnih ideja FON-a – IRTz”. U ovoj epizodi, posvećujemo se dubljem razumevanju rada i aktivnosti našeg fakulteta kroz perspektivu Ane Miličević, koordinatorke službe za transfer znanja i inovaciono preduzetništvo (IRTz).

Ana Miličević je ključna figura u organizovanju zajedničkog rada i vannastavnih aktivnosti koje okupljaju studente, nastavno osoblje, mentore, partnerske kompanije, startape i preduzetnike.  Sa bogatim iskustvom u mentorisanju, Ana je bila ko-direktorka Founder Instituta Beograd, kreator i rukovodilac StartIN startup programa u InCentru, i član tima na projektu “Venture an Idea”.

U ovoj epizodi, Ana će detaljno govoriti o tome šta je IRC, koje projekte realizuje, kako se transformisao tokom prethodnog perioda, i kako je postao posvećen transferu znanja i inovacionom preduzetništvu. Kroz njenu priču, slušaoci će saznati kako IRC podržava ideje zaposlenih na fakultetu i studenata, omogućavajući im da svoje ideje realizuju kroz različite projekte. Za studente, IRC pruža podršku u kreiranju njihovih startapa uz pomoć mentora koje IRC podržava raznim edukacijama.

Ana će podeliti svoja znanja i iskustva, osvetljavajući ključne oblasti delovanja IRC-a, uključujući njegove vizije, izazove i planove za budućnost.

Pored toga, Ana će govoriti o podršci koju IRC pruža studentima i zaposlenima u kreiranju i realizaciji njihovih projekata. Saznaćete o važnim projektima kao što su “Venture an Idea”, inovacionom inkubatoru, i inicijativama kao što je “Road to Launch”. Takođe će biti reči o važnosti povezivanja sa privredom i kako saradnja sa privrednicima doprinosi uspehu projekata.

Ne propustite priliku da preslušate novu epizodu na nekoj od streaming platformi. Posetite nas na sledećim linkovima:

– YouTube

– Spotify

Pridružite nam se i inspirišite se pričama o studentskim startupima, programima osnaživanja mentora, i inovacionim rešenjima koja čine FON jedinstvenim mestom za obrazovanje i istraživanje